Az internetes bűnözők is Sztálint imádják
2008. július 20. 13:49
Még messze a finis, de máris fordulatokban bővelkedik az az internetes beszavazójáték (Imja Rosszija), amely Oroszországban zajlik az országot megtestesítő történelmi személyiségek kiválasztásáért.
Korábban
Miután társadalomtudósok és publicisták a médiában napokig azon élezték nyelvüket, hogy a magát több mint húsz éve demokratizálódónak tartó orosz társadalomban Sztálin vezetheti a népszerűségi listát, kedd óta pedig azon fanyalogtak, hogy a milliók halálát okozó kommunista diktátor helyébe egy másik véres kezű önkényúr, (a családjával együtt épp 90 éve lemészárolt) II. Miklós cár tört az élre, pénteken váratlan bejelentéssel állt elő a televíziós-internetes játék kurátora.
Már csalnak is a nevében |
A férfi szerint ugyanis sikerült azonosítaniuk azokat a internetezőket, akik hamis címekről küldött levelek áradatával érték el, hogy hosszú ideig Joszif Visszarionovics Sztálin (alias Koba) vezethesse a játékba beszavazott hírességek tizenkettes listáját (lásd: www.nameofrussia.ru). Közleményében a kurátor, Alekszandr Ljubimov a hatalmas szavazatáradattal magyarázta, hogy napokba tellett kihalászniuk a voksolók közül azokat, akik hamisan, mások levélcímének felhasználásával küldték be klónozott Sztálin-szavazataikat.
A sajtóhoz eljuttatott dokumentum 22, egyelőre ismeretlen levélíró azonosítóját tartalmazza. Az állami Rosszija televízió által nyomon követett szavazás kurátora azonban azt állítja, hogy ez csak egy töredéke a kezükben lévő listának, s ígéri, hogy fel fogják tárni az összes tettes kilétét, kiiktatva a játékból fals szavazataikat.
Mellesleg II. Miklós, aki kedden utasította maga mögé Sztálint, péntekre már 40 ezer szavazattal vezetett. Kettejüket - meglehetősen messze lemaradva - az 1917-es bolsevik forradalom vezére, Vlagyimir Lenin; Vlagyimir Viszockij, a Brezsnyev-éra közszeretetnek örvendő énekese és színésze; Nagy Péter cár; a költő Alekszandr Puskin; Nagy Katalin cárnő; Jurij Gagarin, az első űrhajós és még néhányan mások követik a legjobb tizenkettő között.
A szavazás, amelyet a Rosszija televízió mellett az Orosz Tudományos Akadémia történeti intézete és a Közvélemény alapítvány szervezett, kieséses fordulókkal december végéig tart. Addig még a monarchista szavazatokról is kiderülhet valami, esetleg egy újabb neves évforduló szól majd bele a versenybe.
(Múlt-kor/MTI)
Támogasd a szerkesztőségét!
történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.
ősz
Múlt-kor magazin 2020
- Öltözködés és szépségápolás a császárkori Rómában
- Hét halálos divattrend
- Galgamácsa királyi vadászkastélya
- Divat a második világháborútól a rendszerváltásig
- Aki elhozta Párizst Budapestre
- A Mona Lisa titokzatos elrablása
- Titokzatos óriáshordók Pest-Budán
- A darázsderék tündöklése és bukása
- Rubens fejedelmi falvédői
- A puszta véletlennek köszönhetően találta fel a Bluetooth technológiát Hedy Lamarr 09:50
- Meghibásodás miatt oldottak ki Kanada felett az amerikai atombombák 09:05
- New York városának legbékésebb éjszakáját eredményezte az 1965-ös áramszünet tegnap
- Már gyermekkorában tragédiák kísérték Radnóti Miklós életét tegnap
- Megrendítő beszédet mondott a berlini fal árnyékában J. F. Kennedy tegnap
- Marseille-ben érte utol a végzet I. Sándor jugoszláv királyt tegnap
- A rossz időjárási viszonyok mentették meg Hitler életét 2024.11.08.
- Szenes Hanna a Szentföldön maradhatott volna, de visszatért, hogy segítsen 2024.11.08.