Nem kell az amerikaiaknak a JFK-ról szóló sorozat
2011. január 12. 14:53 The Daily Telegraph
Szinte valószínű, hogy sosem fogják levetíteni a Kennedy meggyilkolásáról szóló, 6 milliárd forint költségvetésű minisorozatot az Egyesült Államokban, mivel az elnök leszármazottjai komoly nyomás alá helyezték Washingtont.
Korábban
Állítólag Maria Shriver és Caroline Kennedy is komolyan lobbizott a History Channelnél, hogy a tévé levegye műsoráról a vitatott alkotást. A nyolcrészes sorozatban Katie Holmes játssza JFK feleségét, Jackie Kennedyt, míg az elnököt Greg Kinnear alakítja. A sorozat azonban várhatóan mégsem kerül adásba a tengerentúlon, mivel egyesek történelmileg „pontatlannak” tartják. Az egyik legvitatottabb epizódban JFK-t „szex megszállottként” ábrázolják, aki testvérének arról értekezik, hogy a feleségén kívül más nőkkel szeretne egy ágyban aludni.
A sorozat „lerántja a leplet a Kennedy-klán titkairól”, s általa „betekintést nyerhetünk a Fehér Ház kulisszatitkaiba” – hangzik az alkotást népszerűsítő mottó. A készítők elsősorban John F. Kennedy (Greg Kinnear), öccse, Robert Kennedy (Barry Pepper), és az apjuk, Joe (Tom Wilkinson) közötti reláció megrajzolására törekedtek.
A jólértesültek úgy tudják, Shriver, Arnold Schwarzenegger ex-kormányzó felesége hollywoodi kapcsolatait is felhasználta annak érdekében, hogy a Disney tulajdonában levő History Channel ejtse ötletét és levegye műsoráról a filmet, de Caroline Kennedy, az elnök lánya is latba vetette tekintélyét. Már tavaly, a film forgatása alatt támadta az alkotást Theodore Sorensen, Kennedy egykori tanácsadója, mondván, a sorozat „bosszúszomjas”.
„Miközben a filmet magas szinten forgattuk és kiváló színészek játszottak benne, a végterméket látva arra a következtetésre jutottunk, hogy ez a drámai interpretáció nem egyeztethető össze a Historyval. A történetmesélés szempontjából fontos médiumként tekintünk a történelmi fikcióra, s elismerjük a filmkészítésbe fektetett energiát és szenvedélyt, de ez tűnt a legjobb döntésnek” – mondta el a History Channel szóvivője. A sorozatot márciusban tűzik műsorra Kanadában, s elképzelhető, hogy más európai tévétársaságok is megveszik annak jogait.
Legalább ekkora össztűz zúdult Oliver Stone 1991-es alkotására, a gyilkosságot középpontba helyező JFK-ra. Számos mérvadó amerikai újság vádolta meg a rendezőt, hogy túl szabadon értelmezi a történelmi tényeket, s még arra is utalást tesz, hogy Lyndon B. Johnson is részt vett az elnök elleni merényletben. A film végül igazi kasszasiker lett, a nyolc Oscar-jelölésből kettőt besöpört.
Támogasd a szerkesztőségét!
történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.
ősz
Múlt-kor magazin 2014
- Mátyásdomb: Lonkai-kastély
- Mi volt Augustus sikerének kulcsa?
- Zrínyi kirohanásai
- Az ujj nélküli apáca titka
- A gulyáskommunizmustól a műanyag kilencvenes évekig
- Kémelhárítók „rendszerváltása"
- Színészből lett politikusok
- A maffia Tízparancsolat-értelmezése
- A szabadság kapujában – megjelent a Múlt-kor őszi száma
- Filmjeiben a visszafogott előkelőséget testesítette meg Audrey Hepburn 08:20
- Visszautasította a bárói címet a gőzgép forradalmasítója, James Watt tegnap
- Illegális másolás miatt indították el az első számítógépes vírust tegnap
- Udvari intrikák és leszámolások vezettek a Perzsa Birodalom hanyatlásához tegnap
- Medici Katalin megelőző csapásként lemészároltatta a hugenottákat tegnap
- Golda Meir békében és háborúban tegnap
- Mit adtak nekünk a rómaiak? tegnap
- A kollektív bűnösség elve alapján telepítették ki a magyarországi németeket tegnap