Felveszi Ennio Morricone nevét egy római koncertterem
2020. július 20. 11:55 MTI
Róma önkormányzata megszavazta pénteken, hogy a július 6-án elhunyt Ennio Morricone zeneszerző nevét veszi fel a város egyik koncertterme, a L'Auditorium Parco della Musica. A koncerttermet a jövőben Ennio Morricone Auditoriumnak hívják.
Korábban
Félezer filmzene írója
A római városházán pénteken tartott ünnepségen Giuseppe Tornatore Oscar-díjas filmrendező, akinek Cinema Paradiso című filmje Morricone szentimentális zenéjével elnyerte az amerikai filmakadémia legjobb idegennyelvű filmért járó díját, könnyeivel küszködve méltatta a zeneszerzőt.
Felidézte, hogy Morricone szeretett arról beszélni, hogy "a csendben az ember megtalálja a kulcsot a zenéhez..., a csendhez és a szünetekhez".
"Lehetséges, hogy a néhány nappal ezelőtti halála által előidézett csend lesz az, amelyet a legkeservesebb lesz számunkra hallgatni, mivel az egy hosszú, hosszú csend lesz" - hangoztatta.
Morricone több mint 500 film zenéjét írta, köztük az Egy maréknyi dollárért és a Volt egyszer egy vadnyugat című klasszikusokét.
Utóbbi műve lett minden idők egyik legkelendőbb instrumentális filmzenéje, amelyből több mint tízmillió példány kelt el, A Jó, a Rossz és a Csúf filmzenéje a második helyen áll a valaha komponált legjobb filmzenék Top 200-as listáján.
Öt alkalommal jelölték Oscar-díjra, mielőtt 2007-ben megkapta az amerikai filmakadémia kitüntetését életművéért, és 2016-ban az Aljas nyolcas című Tarantino-filmhez komponált zenéjéért elnyerte a kategória Oscar-díját.
Támogasd a szerkesztőségét!
történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.
- Visszautasította a bárói címet a gőzgép forradalmasítója, James Watt 19:05
- Illegális másolás miatt indították el az első számítógépes vírust 18:05
- Udvari intrikák és leszámolások vezettek a Perzsa Birodalom hanyatlásához 16:05
- Medici Katalin megelőző csapásként lemészároltatta a hugenottákat 15:09
- Golda Meir békében és háborúban 10:35
- Mit adtak nekünk a rómaiak? 09:50
- A kollektív bűnösség elve alapján telepítették ki a magyarországi németeket 09:05
- Festmény és színdarab is megörökítette a Kossuth hídat, ami az új kezdet szimbóluma lett tegnap