150 éve nem történt ilyen a British Museumban
2015. szeptember 28. 11:16 MTI
A német Hartwig Fischer lesz a londoni British Museum új igazgatója: a művészettörténész kinevezésével majdnem 150 év óta először lesz külföldi származású vezetője az intézménynek.
Korábban
Az 52 éves Fischer, akinek kinevezését még nem jelentették be hivatalosan, jelenleg a drezdai állami gyűjtemények (SKD) főigazgatója, korábban az esseni Folkwang múzeumot vezette. A British Museumot jelenleg igazgató Neil MacGregor decemberben köszön le posztjáról. A The Times című lap értesülései szerint a múzeum vezetősége már jóváhagyta Fischer kinevezését, amely hamarosan David Cameron miniszterelnök elé kerül.
A londoni múzeumnak utoljára 1856 és 1866 között volt külföldi igazgatója, akkor az olasz születésű Sir Anthony Panizzi keze alatt működött az intézmény. Fischer a bázeli Szépművészeti Múzeumban kezdte múzeumi karrierjét, ahol a 19. századi és modern művészettel foglalkozó kurátorként dolgozott 2001 és 2006 között. A német művészettörténész sohasem dolgozott Nagy-Britanniában, de társkurátorként segédkezett egy 2006-os Kandinszkij-tárlaton a londoni Tate Modernben - idézte fel a BBC News.
Fischer 1962-ben született Hamburgban. Tanulmányait Bonnban, Berlinben, Rómában és Párizsban végezte. Németül, angolul, franciául és olaszul beszél. Eredetileg nem szerepelt a jelöltek listáján, de később állítólag maga MacGregor javasolta a posztra. A British Museum a szigetország legnépszerűbb látnivalója: tavaly nem kevesebb mint 6,7 millió látogatót vonzott.
Támogasd a szerkesztőségét!
történelmi magazin
legújabb számát?
kedvezményes előfizetés 1 évre (5 szám)
bankkártyás fizetés esetén 20% kedvezménnyel.
Az éves előfizetés már tartalmazza az őszi különszámot.
Az első 500 előfizetőnek.
- Medici Katalin megelőző csapásként lemészároltatta a hugenottákat 15:09
- Golda Meir békében és háborúban 10:35
- Mit adtak nekünk a rómaiak? 09:50
- A kollektív bűnösség elve alapján telepítették ki a magyarországi németeket 09:05
- Festmény és színdarab is megörökítette a Kossuth hídat, ami az új kezdet szimbóluma lett tegnap
- Megfigyelték és jelentettek róla, de visszatérhetett a színpadra a forradalmár tehetség, Sinkovits Imre tegnap
- Túlzsúfolt lakások, éhezés és vég nélküli razziák – a budapesti gettó borzalmai tegnap
- A jégvihar, ami megbénította az országot tegnap